Poprawność składanych rozliczeń podatkowych

Każdego roku stajemy przed koniecznością złożenia swoich deklaracji rocznych do Urzędu Skarbowego. Metod na wypełnienie PIT’ów jest wiele. Można wypełniać je osobiście w formie papierowej, bądź też można skorzystać z gotowych programów komputerowych (więcej: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Jak-wypelnic-PIT-37-za-2013-rok-Instrukcja-krok-po-kroku-3033573.html), dzięki czemu można wysłać od razu wypełnione zeznanie za pośrednictwem internetu do właściwego Urzędu Skarbowego.

Twardy orzech do zgryzienia

Każdego roku stajemy przed koniecznością złożenia swoich deklaracji rocznych do Urzędu SkarbowegoZdarzają się jednak sytuacje, w których z pewnych względów wolimy zlecić to zadanie innym osobom. Na ogół z taką sytuacją spotkać można się w sytuacji, gdy podatnik posiada do odliczenia wiele ulg a jego dochody pochodzą z różnych źródeł. Mając do czynienia z bardziej „niestandardowymi” przypadkami rozliczeń, obawiamy się, że możemy popełnić błędy, które zaskutkują przykrymi konsekwencjami, na przykład koniecznością składania stosownych wyjaśnień, a czasem nawet płacenia kar.

Pomoc fachowców

W takiej sytuacji najlepiej jest się zdecydować na skorzystanie z pomocy fachowców z biura rachunkowego. Zaoszczędzimy w ten sposób swój cenny czas i zyskamy pewność, że deklaracja została rozliczona i złożona prawidłowo. W takiej sytuacji nie musimy martwić się tym, czy wszystko wypełniliśmy i obliczyliśmy prawidłowo, bo wykwalifikowani pracownicy biura rachunkowego zrobią to za nas. To, bowiem, co dla nas wydawać się może trudne i zawiłe, dla nich jest codziennością. Nie musimy obawiać się także tego, że w przypadku zaistnienia jakiegokolwiek błędu nie będziemy w stanie dochodzić swoich praw. Każde, bowiem biuro rachunkowe zobowiązane jest do posiadania ubezpieczenia OC biura rachunkowego.

Ubezpieczenie biur rachunkowych

Ubezpieczenie OC biura rachunkowego nie przerzuca, co prawda całej odpowiedzialności za niewłaściwe wypełnienie zeznań na biuro rachunkowe, które w naszym imieniu taką deklarację wypełniło i złożyło, daje jednak klientom możliwość dochodzenia odszkodowania od towarzystwa ubezpieczeniowego, w którym biuro rachunkowe ma wykupione swoją polisę od odpowiedzialności cywilnej. Dzięki temu, nawet w sytuacji gdyby na skutek niewłaściwie złożonych deklaracji ucierpiały w jakiś sposób interesy podatnika, może on skutecznie dochodzić zadośćuczynienia.